Podpora: Často kladené otázky

Často kladené otázky

FAQ

Väčšina veľkých prepravcov má svoje smernice ohľadom prepravy osobných transportérov Segway PT. Niektorí vypravujú Segway ako asistenčnú pomôcku, iní nie. Všeobecne platí, že lithium- iontové batérie, ktoré Segway PT používajú, sú považované za hazardný materiál a nie sú povolené v preprave komerčných letov. Najlepšie sú pozemná či lodná preprava. Zistite si konkrétne podmienky so svojím prepravcom.

Áno. Segway PT jr vyrobený tak, aby umožňoval prevádzku za takmer akýchkoľvek podmienok. Dávajte však pozor na klzký terén. Majte tiež na pamäti, že Segway PT nebol projektovaný na to, aby bol ponorený do vody. Taktiež by ste nemali dlho nechávať Segway PT na prudkom daždi.

Áno. Každý InfoKey ovládač môže byť zablokovaný v začiatočníckom móde stlačením špeciálnej kombinácie tlačítiek. Môžete tiež nastaviť rýchlosti pre jednotlivé módy zvlášť. Ďalšie prispôsobenie rýchlosti profilov a ich zapečatenie je možné nechať urobiť u najbližsieho predajcu produktov Segway.

Pre bližšie informácie kontaktujte svojho predajcu.

Áno. Preprava betérií Segway podlieha „hazmat“ certifikácii. Všetky väčšie prepravné spoločnosti sú schopné taký materiál bezpečne prepraviť. Kontaktujte svojho predajcu pre viac informácií.

Nie. Aktuálne vyrábame len SE produkty. Čiže Segway PT i2 SE a x2 SE.

Áno. Segway nastavil váhové limity jazdca pre zaistenie maximálnej bezpečnosti. Minimálna váha jazdca je 45 kg, maximálne povolené zaťaženie jazdca a veškerého nákladu je 117 kg. Celková váha zaťaženia riadidiel by nemala prekročiť 4,5 kg.

Každý osobný transportér Ninebot by Segway pred odoslaním z továrne prechádza testovacím režimom, aby sa overili jeho funkcie a boli dodržané kvalitatívne štandardy. Následkom tohto testovania môžu byť ľahké známky použitia a kilometrický nájazd (1-15 km). Prosíme, nebojte sa, že sa nejedná o nové zariadenie. Jednoducho sa snažíme urobiť maximum pre zaistenie vašej bezpečnosti na našich produktoch.

Radi s Vami budeme v kontakte. Prevádzkujeme svoj profil na sociálnch sieťach. Začnite nás sledovať ešte dnes!

Spoločnosť Segway neustále hľadá nových entuziastických ľudí, skúsených predajcov a vizionárov pre rozšírenie našej globálnej distribúcie. Kontaktujte prosím voracek@segwaypt.cz pre viac informácií.

Po aktualizácii firmwaru je potrebné Váš stroj kalibrovať. Zapnite ho, stlačte tlačidlo LOCK na diaľkovom ovlládači a položte E+ do horizontálnej polohy, čiže tak, aby stroj ležal vodorovne na zemi. Môže sa stať, že zariadenie bude vydávať varovné zvuky. Je to normálny stav. Narovnajte stroj do vzpriamenej polohy a stlačte na diaľkovom ovládači 4x tlačidlo ON. Budete počuť pípnutie . Stlačte a podržte tlačidlo obmedzovača rýchlosti „Speed limit“ behom 5-8 sekúnd budete počuť ďalšie pípnutie. Pustite tlačidlo obmedzovača rýchlosti a behom 3 sekúnd budete počuť ďalšie 3 pípnutia, ktoré indikujú, že kalibrácia prebehla správne. Pokiaľ sa Vám nepodarí vykonať kalibráciu na prvý pokus, postup niekoľkokrát zopakujte.

1. Pripojte sa k stroju prostredníctvom telefónu pomocou aplikácie Ninebot by Segway. 2. Zvoľte položku „other settings“ „attitude calibration“ 3. Akonáhle sa aktualizuje firmware, otočte miniPRO hore nohami a zapnite ho. Počkajte v tejto pozícii pokiaľ nebudete počuť 2x pípnutie. 4. Stroj je skalibrovaný

1. Zdvihnite stroj nad zem a držte ho horizontálne i vertikálne bez pohnutia 2. Stlačte zapínacie tlačidlo, indikačné osvetlenie sčervená a stroj vydá tiahly zvuk. 3. Ihneď stlačte a držte zapínacie tlačidlo, pokiaľ nebudete počuť pípnutie. Následne sa zmení červené indikačné osvetlenie na oranžové. Kalibrácia bola dokončená.

Najlepším spôsobom je použiť stlačený vzduch či mokrú handričku. Nepoužívajte vysokotlakové vodné čističe, môžu spôsobiť prienik vody do zariadenia a zničiť ho. Pokiaľ je povrch poškriabaný, môžete použiť polyturu na leštenie plastov.

Je potreba najprv dať dole koleso. Odoberte ochrannú poklicu, pod ňou sa nachádzajú tri skrutky, ktoré odskrutkujte a dajte koleso dolu. Ventil nájdete na vnútornej strane kolesa. Predpísaný tlak sa pohybuje medzi 15 – 20 PSI. Čím je jazdec ťažší, tým väčší by mal byť tlak v pneumatike.

Pre bežnú údržbu používajte najlepšie mydlovú vodu a hubku. Nepoužívajte tlakové vodné čističe a dajte pozor, aby sa voda nedostala do nabíjacieho portu. Majte na pamäti, že nedoporučujeme používať rôzne oživovače plastov, pneumatík a podobne, pretože väčšina z nich môže na pneumatikách znižovať trakciu.

Nabíjajte batérie často. Pokiaľ nebudete Váš stroj používať dlhšiu dobu, plne nabite batériu a minimálne jeden krát za mesiac nabíjanie opakujte. Pokiaľ nebudete Váš stroj používať po dobu niekoľkých mesiacov a dlhšie, demontujte plne nabité batérie zo zariadenia, uložte ich na vhodnom suchom mieste a nabite ich minimálne jeden krát za 3 – 6 mesiacov. Pokiaľ Váš stroj odložíte bez plného nabitia, napríklad s 50% kapacitou batérie, môže dôjsť k nenávratnému poškodeniu už po 15ich dňoch.

Váš autorizovaný predajca Vašu záruku registruje v dobe do 72 hodín od Vášho nákupu.

Segway PT sa nabíja zo štandardnej sieťovej zásuvky. Plné nabitie batérií z prázdna trvá 8 – 10 hodín. Batérie nemajú pamäťový efekt, takže ich môžete nabíjať v akomkoľvek stave vybitia.

Segway PT je citlivý na náklon jazdca a za pomoci piatich citlivých gyroskopov a dvoch akcelerometrov tento náklon 100x za minútu meria. Vyrovnáva za pomoci jemných korekcií kolies v smere náklonu, čím dochádza prvotne k pohybu a tiež k rovnovážnemu stavu. Segway PT LeanSteer technológia umožňuje jazdcovi položiť sa do pohybu a ísť z bodu A do bodu B. Využíva merania bočného náklonu jazdca k zatáčaniu a predo-zadného náklonu ku korekcii rýchlosti, výsledkom je úplne plynulé, intuitívne riadenie Segwayu PT.

Na jedno nabitie môže i2 SE dôjsť až 38 km a x2 SE 19 km. Majte na pamäti, že dojazd je závislý na váhe jazdca, jazdnom štýle, teréne a počasí. Výhodou je, že Segway PT má pokročilý systém rekuperácie, takže každým brzdením, či jazdou z kopca batérie nabíjate. Budete prekvapení, ako ďaleko sa so svojím Segwayom PT dostanete.

Každý model Segwayu PT má dva operačné módy: začiatočnícky mód, alebo korytnačka a štandardný mód. Začiatočnícky mód ja nastavený na 13 km/h a štandardný mód je nastavený na 20 km/h.

Pre detailné informácie si prosím prečítajte priložený manuál. Rovnako ho môžete nájsť na našich stránkach.

So štandardnou nabíjačkou trvá plné nabíjanie 2-4 hodiny.

Vo všeobecnosti platí, že priemerný človek zvládne základy do 5 minút. Každý človek je ale iný a niekomu to môže trvať aj dlhšie. Pokiaľ ste si zadovážili Ninebot, je potrebné si pred prvým použitím poriadne prečítať manuál. V prípade, že ste si zariadenie zapožičali, mali by ste absolvovať školenie od poverenej osoby.

Pre zistenie ceny kontaktujte svojho najbližšieho predajcu. Podívajte sa do sekcie kontakt, môžete využiť náš kontaktný formulár.

Staré batérie môžete odovzdať u svojho predajcu, či v špecializovanom zbernom dvore pre ich ekologickú likvidáciu.

1. Zdvihnite stroj a držte ho horizontálne i vertikálne bez pohnutia 2. Stlačte zapínacie tlačidlo, indikačné osvetlenie sčervená a stroj vydá tiahly zvuk 3. Ihneď stlačte a držte zapínacie tlačidlo, zvuk by mal ustať, teraz môžete tlačidlo opäť pustiť 4. O sekundu neskôr stlačte a držte zapínacie tlačidlo, pokiaľ nebudete počuť pípnutie. Následne sa zmení červené indikačné osvetlenie na oranžové. Kalibrácia bola dokončená.

Nabíjajte Ninebot by Segway ONE E+ každé 3 mesiace bez toho aby ste vyberali batérie.

V každej zemi sa môžu podmienky prevádzky osobných transportérov mierne líšiť. Ve Slovenske republike má Segway obdobné práva a možnosti ako chodec. Bližše informácie nájdete v sekcii Miestne regulácie a záručné podmienky.

Existujú postupy a riešenia rôznych potenciálnych problémov, ktoré môžete vyriešiť sami. Postupujte podľa manuálu produktu.

Zistite si miestne regulácie a obmedzenia dané zákonom. Použite ochranné prvky ako je helma, kolenné a lakťové chrániče predtým než sa vydáte na cestu. Uistite sa, že máte k dispozícii aspoň 60% kapacity batérie. Nemali by ste pred cestou požívať alkohol či iné látky, ktoré môžu ovplyvniť Vašu stabilitu. Sústreďte sa na jazdu, vyhnite sa nerovnostiam väčším než 3 cm, stúpaniu či klesaniu prevyšujúcemu 20° a iným nevhodným jazdným prekážkam. Tehotné ženy, ľudia so srdečnými problémami a ktokoľvek, kto nie je schopný stúpať do schodov bez asistencie, by nemal osobný transportér používať. Produkty Ninebot by Segway sú vždy len pre jednu osobu, nejazdite na nich vo dvojici alebo viacerí. Deti do 14 rokov môžu používať osobné transportéry len s dozorom.

Ide o varovanie nízkeho stavu batérie. Prestaňte používať stroj a čo najskôr ho nabite. Potom alarm utíchne.

Nový stroj by mal byť po prvý krát nabíjaný 2-3 hodiny. Skontrolujte indikačnú kontrolku nabíjania na externej nabíjačke. V priebehu nabíjania je červená, akonáhle je stroj plne nabitý, svieti na zeleno.

Ninebot by Segway sú osobné transportéry, ktoré sú allternatívou pre pohyb na pešiu vzdialenosť. Osobné transportéry Ninebot by Segway môžu na rozdiel od elektrobicyklov rotovať do 360° na mieste a manévrovať v minimálnom priestore.

InfoKey ovládač je kľúč a informačný displej naraz. Každý je unikátne naprogramovaný pre daný Segway a slúži ako kľúč a imobilizér v jednom. Displej zobrazuje rôzne prevádzkové informácie, ako je stav batérie, rýchlosť, výkon Segwayu PT a ďalšie. Naviac môže aktivovať bezpečnostný alarm, ktorý zabraňuje krádeži, či nepovolanému užívaniu Segwayu PT.

Presvedčte sa, že ste sa pripojili správnym telefónom. Pokiaľ áno, nainštalujte si aplikáciu Ninebot by Segway znovu. Pokiaľ sa chyba stále zobrazuje, bude pravdepodobne nutné vymeniť batérie miniPRO.

Postavte sa za Segway PT a pod pravým nášľapom nájdete nálepku s čiarovým kódom a sériovým číslom Segwayu, ktoré má 12 čísel. Ďalším miestom je priestor pod batériami, kde je číslo vyrazené do hliníkovej platformy.

1. Ak idete príliš rýchlo, stroj aktivuje alarm a spomalí, pričom dochádza k miernemu záklonu. 2. Stroj má nastavený obmedzovač rýchlosti. Skontrolujte indikátor obmedzovača rýchlosti na displeji. Pokiaľ je ikona zobrazená, stlačte tlačidlo obmedzovača rýchlosti na pravej strane diaľkového ovládača. Pre zobrazenie nastavenia rýchlostného limitu stlačte tlačidlo zámku na diaľkovom ovládači. Pre nastavenie potom pomocou pravého a ľavého tlačidla nastavíte požadovanú hodnotu. 3. Stroj je potrebné nakalibrovať 4. Batérie sú vybité

Safety guidelines - Lost your instructions? - Country regulations & warranty information