O nás: Príbeh Segway

Príbeh Segway

O našej značke

Ako to všetko začalo
Jedného dňa zbadal vynálezca Segwayu Dean Kamen muža, ktorý sa na vozíku snaží vyjsť na chodník. Uvedomil si, že problém nie je v neefektívnom riešení vozíku, ale v tom, že svet je postavený pre tých, ktorí môžu ovládať balanciu. Následne so svojím týmom stvorili Independence IBOT™ Mobility System, zariadenie, ktoré dokáže kontrolovať stabilitu a umožňuje užívateľom vyjsť schody a čeliť nečakaným prekážkam v teréne. Potom objavil veľký potenciál v tomto type transportéru aj pre ľudí s plnou mobilitou. Naša inšpirácia pre meno Segway pochádza zo slova „seque“, ktoré je definované ako plynulý prechod z jedného stavu do druhého. Segway transformuje človeko do motorizovaného chodca so schopnosťou ísť ďalej, rýchlejšie a viac odniesť.
 
Ako funguje dynamická stabilizácia
Pokiaľ sa postavíte a nahnete sa dopredu, tak neprepadnete. Váš mozog vie, že ste v rovnováhe a vďaka tekutine vo vašom vnútornom uchu dá pokyn nohám vykročiť dopredu a zastaviť pád. Segway sa chová veľmi podobne s tým rozdielom, že namiesto nôh používa kolesá, namiesto svalov motory, namiesto mozgu radu mikroprocesorov a sofistikovaných senzorov a namiesto vnútorného ucha batérie gyroskopov. Rovnako ako váš mozog Segway vie, kedy sa vychyľujete z rovnováhy. Aby udržal rovnováhu, vysiela stovky pokynov do kolies, ktoré rovnako ako vaše nohy vykročia vpred.
 
Buďte šetrní k prírodě
Ako lídra v samobalančnej elektromobilite bolo vždy víziou Segwayu vytvárať svoje produkty ako ekologickú variantu k doprave na krátke vzdialenosti. V dnešnej dobe stále viac ľudí používa Segway ako alternatívu ku krátkym cestám autom; víziu sa tak darí naplňovať. K tomu neprodukuje Segway žiadne emisie a môže sa tak pokojne pohybovať vo vnútri budov.
 
Príbeh Ninebot
Ninebot je súkromná spoločnosť s centrálnym ústredím v Pekingu v Číne. V roku 2015 sa Ninebot strategicky spojil so spoločnosťou Segway sídliacou v Bedforde v Spojených štátoch amerických. Obidve spoločnosti tak spojili sily vo výzkume a vývoji, designe, výrobe a distribúcii osobných transportérov pre krátke vzdialenosti. Obe spoločnosti majú teraz centrálne sídla pre jednotlivé kontinenty v USA, Holandsku a Pekingu, s výrobnými centrami v USA a Číne. Segway a Ninebot sa spoločne sústreďujú na hladké spojenie robotizovanej osobnej prepravy s prepojením na smart telefóny a rozvoji už funkčného konceptu hlasového ovládania, rozpoznávania tváre a osôb. Čiže vysoko interaktívnych a smart produktov uľahčujúcich život.

Časová osa
1999 – Segway Inc sa stal popredným lídrom v oblasti osobných transportérov s dynamickou stabilizáciou
2002 – na webe Amazon.com sa predáva prvý osobný transportér Segway
2005 – svetlo sveta uzrel prvý terénny Segway X2
2013 – bola založená spoločnosť Ninebot
2014 – zahájenie výroby trojkolesového transportéru SE-3 Patroller pre bezpečnostné zložky
2014 – Ninebot zahájil výrobu Ninebot E+
2015 – Segway a Ninebot spojujú sily
2015 – Ninebot by Segway zahajuje predaj transportérov miniPRO a ONE E+
2016 – Ninebot by Segway prichádza s transportérom ONE S2 – nástupca Ninebot ONE E+
2016 – Bola otvorená európska centrála Segwayu so sídlom v Amsterdame
2017 - Ninebot by Segway uviedol na trh KickScooter ES1 a KickScooter ES2
2017 - Segway uviedol na trh Segway Minilite a miniPLUS

Média - Kariéra